گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

لوگو گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
زکات علم، نشر آن است. گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد با هدف خدمت به دانش آموزان ، دانشجویان و آنهایی که علاقه به برنامه نویسی و طراحی و کلیه امور تخصصی کامپیوتر دارند با هدف نشر علم خدمت رسانی کند امید است کاربران در جهت تحقق این اهداف والا یار و همدم ما باشند . . .

آرشیو سایت
ترم بندی کامپیوتر

تغییر در آرشیو سایت و دسته بندی مطالب

نمایش داده می شوید!
اخطار جدی به کپی برداران از سایت
پلیس سایبری
طبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
آخرین نظرات
  • سید مختار
    ۳ فروردين ۰۱، ۰۰:۲۴ - سید مختار
    85916
تبادل بنر بیت کوین

Mvc

مدل MVC چیست؟
در بهترین حالت٫ مدل های MVC در سه بخشی که به صورت مجزا هستند و در نهایت به یکدیگر وصل میشوند معنا و مفهوم پیدا می کنند :
۱ – Model : این بخش حاوی اطلاعات و مواردی است که کاربر به صورت مستقیم با آنها ارتباط دارد. این مورد می تواند به سادگی در View Models رخ دهد٫ که تنها اطلاعات را بین view و کنترلر انتقال میدهند ( ترنسفر می کنند ) و یا در مدل دامنه ( domain model ) ها که شامل اطلاعات اصلی دومین می باشد که همین اطلاعات بزای دستکاری اطلاعات و عملیات بر روی داده ها می باشند و تعریف می شوند.
۲ – Views  :  که استفاده میشه در رندر کردن بخشی از مدلی که با کاربر در ارتباط است.

 

۳ – Controllers : برای پروسس کردن درخواست های ورودی ٫ بهبود بخشیدن وضع کارایی در مدل و انتخاب viewی مناسب برای نمایش به کاربر

مدل ها به صورت سراسری در پروژه شما تعریف می شوند. به عنوان مثال در نرم افزارهای بانکی  که همه چیز موجود است اعم از : حساب٫ دفتر کل٫ اعتبارات٫ محدودیت های اعتباری برای مشتریان و … در این جاست که مدل ها به صورت سراسری بهترین کارایی را دارند و مفهوم واقعی خودشان را به نمایش می گذارند. این مدل همچنین وظیفه و مسئولیت حفاظت کلی و سازگاری داده ها را بر عهده دارد. در همین مثال بانک اینگونه خواهد بود که از تمامی ترنزاکشن های مالی که کاربران انجام میدهند و چگونه انجام می شود و یا کاربران بیش از اندازه از اعتبارات برداشت نکنند!

در نهایت مدل ها وظیفه ی رندر کردن درخواست کاربر و یا UserInterface ها را ندارند بلکه به نوعی در پشت صحنه همه کاره هستند. به مانند عوامل فیلمی در پشت صحنه ی سینما. آنها وظایف View ها و کنترلرها را بر دوش می کشند. ویوها شامل نیازهای منطقی برای نمایش دادن المان های مدل به کاربر و نه چیزی بیشتر. همچنین نباید از ویو انتظار داشته باشید تا به صورت مستقیم از مدل اطلاع داشته باشد. کنترلرها (Controller) پل ارتباطی بین view و model می باشد.درخواست های ورودی از سمت کاربر و سرویسهای مربوط به controllerها و انتخاب ویو مناسب برای نمایش به کاربر و یا در صورت نیاز اختصاص دادن عملیاتی مناسب بر اساس مدل

در هر قسمت از معماری ام وی سی به صورت جداگانه تعریف و تفسیر می شود و این باعث میشه تا نگرانی برنامه نویس کمتر بشود. به معنایی دیگر در این زبان برنامه نویس مجبور می شود چیزی شبیه برنامه نویسی استاندارد چند لایه را پیگیری نماید و اگر قسمتی از برنامه دچار مشکل شد کل پروژه زیر سئوال نرود . یعنی این منطق برنامه نویسی است که تنها در بخش مدل٫‌کدهایی که شامل دستورات کاربر و ورودیها است تنها در بخش کنترلر و داده های منطقی برای نمایش تنها در بخش ویو ها وجود دارد. با تقسیم بندی روشن میان هر یک از قطعات برنامه ٫‌برنامه نه تنها از سرعت پردازش بیشتری برخوردار خواهد بود بلکه از طول عمر بیشتری نیز برخوردار خواهد بود و تعمیرات و گسترش به راحتی صورت می گیرد


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی